Desmit punktu sistēma

1. Ar šo es oficiāli paziņoju, ka aizņemos Desmit punktu sistēmu.

2. Travianā sāku laupīt apkārtējos. Ja kāds vēl nav saslimis, tad var nākt man blakus. Brīvas koordinātes man blakus ir: 94|21, 95|20, 94|19, 93|21, 93|20. Palīdzēšu.
Travian

3. WordPress kažociņa nomaiņa var dramatiski ietekmēt tava bloga SEO. Googoļu ielai atbilstošāks bija mūsu iepriekšējais melnais kažociņs.

4. Pīlītes atbraukušas atpakaļ uz mūsu dīķi. Aukstajā laikā pīlītes bija aizbraukušas uz citiem ūdeņiem un man izpalika fočēšana. SuperŅito nopirku tostermaizi un izbaroju pīlītēm. Pretim dabūju pāris foto tuvplānus. Bet tas bija iepriekšējo reizi. Tas bija pirms vēl bija aizbraukušas un atgriezušās. Vispār tas dīķis ir baigā miskaste. Piegružots. Brīnos kā pīlītes nav saķērušas kādu dīķa sifilisu. Un vispār. Tas nemaz nav dīķis, bet peļķe.

Pīlīšu prombūtnes laikā, kad bija aizsalusi peļķe, pa to staigāja latviešu puikas un bakstīja ledu ar kokiem.
Kad atrada kādu caurumu ledū, tad sabakstīja un sauca `b**ģ ņi*ujasebe!` (kaut kā tā).
Kad sakrāšu naudu jaunai tostermaizei (nav tālu no patiesības), tad iešu atkal fočēt. Nav nekāda lielā māksla pīlītes fotografēt. Pilsētniekiem vajag dīķīšus un parciņus. Tie krutie visuna*apbūvēt ir baigie cirvji.
Pīles uz ledus: piles-uz-ledus.flv

5. Kā man nepatīk antivirus.lv meli. Nu riebjas. Es tagad nesākšu iztirzāt katru tur ierakstīto melu, bet puse no tur rakstītā ir meli. Varbūt informatīvajos ierakstos ir vairāk patiesības, bet tā visa puspatiesība ir virzīta uz `Baidies maita! Ja tev nav mūsu krutā antivīrusa, tad tu rīt mirsi!`
Varētu jau izķidāt tos melus atsevišķā blokrakstā, bet nu tad tur jāsēž nedēļu Googlē, jālasa dokumenti un jānorāda atsauces uz rakstiem, dokumentiem, statistiku. Tā tik varētu pierādīt to melu esamību.

6. Ar blogtop.lv viss notiek.
Nav nemaz tik vienkārši vairāk kā 180 reizes automātiski ievākt datus no trim servisiem.
Pagaidām man tas ievācējskripts vienā reizē darbojas apmēram 30 minūtes. Nedrīkst pārāk ātri pieprasīt datus, jo tad, piemēram, Google iedala banu. Nu tas ir tā – kādu laiciņu google ar tevi vairs nedraudzējas.
Tad vēl tā favicon ievākšana. Tas gan nav jādara tik bieži. 1/3 blogeru nemaz tādus favicon nepazīst. Daudziem, piemēram, *.wordpress.com nav iespēja mainīt savu favicon.
Datu atjaunošana reālā laikā, pagaidām, sevišķi laba ideja nešķiet.
Tad vēl tās Technorati kļūdas. Vienā reizē onkulim.com cipariņš ir 100, nākošajā 0. Daži blogi vispār tiek uzskatīti par neesošiem. Nomainīju noklusētu kārtošanu nevis pēc Technorati linkiem, bet pēc Technorati ranking. Tad Feedburner circulation, Google links, pārējais.

Tādēļ blogeri, ej uz Technorati, piereģistrējies un sapingo, sadari tur savu blogu!
Aizej arī uz Feedburner un atļauj citiem apskatīties cik tad tevi lasa tie, kas izmanto Feedburner (Citādi mums rāda – This feed does not permit Awareness API access).
Daži, kurus es pierunāju tā izdarīt, pēc tam to nav nožēlojuši. Arī tad, ja lasītāju caur Feedburner nav daudz.
Kas vēl? Noklusētā kārtošana šķiet diezgan pieņemama, ņemot vērā to, ka ir iespējams kārtot arī savādāk (tur – lapā). Technorati ir primārais. Lai iekļūtu Technorati jābūt diezgan populāram blogam.

Piemēram, http://www.krizdabz.lv/ Google piedāvā 0 link: (es pārbaudu, gan ar 1975 gada www. metodi, gan bez. Tikai nevajag iebilst. Citādi pajautāšu vai URI hosta galā nevajag pielikt :80. Šitā: http://www.krizdabz.lv:80/). Vēl kādiem 23 gab ir 0. Un tādā garā.

6.2 Pēc maniem novērojumiem ir stipri pārspīlēta (equalizēta(!?)) Top blogeru un NeTop blogeru popularitātes atšķirība.
Uzpūsti un nedapūsti mākslīgie dati. Piemēram, ja http://nombre.lv/ sāktu rakstīt arī par IT lietam, tad mēneša laikā viņš izkonkurētu podu.lv. Protams, ja Nombre ir kaut kāda zināšana vai cilvēki, kas zin par IT. Jo! Pods.lv pašlaik atgremo tikko apēstu svaigu zālīti.

Jāņem vērā arī draugiem.lv faktors:
Draugiem.lv efekts

Vispār tā ir tāda plika skaitīkļu bīdīšana. Iespējams zīmēšu arī tādus kā Charts grafikus. Vai blogtop.lv par BETA kļūs, nav zināms.

7. Depresija laikam.

8. […] Es būšu neatkarīgā deputāte […]
[…] Pret vēju, pa ledu, ar basām kājām […]
[…] Aizgājējus pieminēsim ar labu, šie cilvēki nav izturējuši smago opozīcijas nastu. […]
SmiekLIS nāk.

9. Izdomāju teicienu: `Ja nepatīk – izdzēs!` Nevis nelasi. Viss. Doh. Pietiks.

10. Labrīt!

Both comments and trackbacks are currently closed.

Komentāri

 • 0nkulis  On februāris 1, 2008 at 10:40

  par to draugiem faktoru es laikam nepiekritīšu. Vajadzēs laikam nopubliskot top ienākošas saites.

 • BlackHalt  On februāris 1, 2008 at 10:47

  Vajag gan.

 • Arturs  On februāris 1, 2008 at 11:16

  Es tieshi arii atveeru rakstu lai pateiku, ka draugiem.lv nemaz nedod tik lielu pienesumu kaa es biju domaajis saakumaa. Par laacz.lv pods un journal.lv – vai kaads ir pamaniijis, ka ja ne visi tad atseviskji no shiem resursiem peec nokluseejuma ir arii netvibes.com pirmajaa lapaa tiem, kas nav regjistreejushies, bet ienaak no Latvijas? Un ne tikai sheit.

  Taa kaa es redzu ka viens no TOP reffereriem ir Netvibes, taatad, cilveeki to izmanto, tad shis resurss, iespeejams, kaut kaadaa zinjaa vareetu buut veel noziimiigaaks par draugiem, jo tur taa pat kaa nekur raxti paraadaas publiceeshanas seciibaa. Ja vien tu neraxti katru dienu, un ljoti popsiigu, tad neceri ka no draugiem buus liels apmekleetaaju piepluudums. Vismaz pagaidaam taa nav.

  Jaa, par to, ka LV blogosfeeraa lielie nav tik lieli nemaz un mazie nemaz nav tik mazi (saliidzinaajumaa ar aarzemeem) es jau sen iedomaajos…

 • esirback  On februāris 1, 2008 at 11:28

  A pīlēm varēji āliņģi izcirst ūdeni padzerties, a to piebaro ar sausu batonu, šīm tagad aizcietējumi būs 😀

 • BlackHalt  On februāris 1, 2008 at 12:01

  Viņām pa malām bija ūdens.

 • deni2s  On februāris 1, 2008 at 14:42

  Jā, draugiem.lv tiešām par faktoru nevajadzētu uzskatīt.

 • deni2s  On februāris 1, 2008 at 15:12

  draugiem.lv RSS faktors:
  http://web.hc.lv/blogi/blogi/deni2s/draugiem.lv-rss-faktors/

 • Jānis Ziediņš  On februāris 1, 2008 at 15:12

  Reffering sites:

  Draugiem.lv rēķinot no bloga pirmās dienas līdz šodienai 11.97% no visiem referreriem ienesis.

  Bet es domāju, ka vairāk apmeklētiem blogiem % noteikti ir mazāks. Pie tam lielu daļu no apmeklējuma sastādija 2 konkrēti raksti – virsraksta “skaļums” ir ietekmējošs faktors.

 • d@shz.lv  On februāris 1, 2008 at 19:45

  “Pīlīšu prombūtnes laikā, kad bija aizsalusi peļķe, pa to staigāja latviešu puikas un bakstīja ledu ar kokiem.
  Kad atrada kādu caurumu ledū, tad sabakstīja un sauca `b**ģ ņi*ujasebe!` (kaut kā tā).”

  bļe nu LOL 😀

 • Renards  On februāris 2, 2008 at 0:41

  Smuks logo, baltā krāsa Tev piestāv vairāk. 😉

%d bloggers like this: